Klímaszerelő kiválasztása:
Honnan tudom, hogy jó szakembert hívtam?
Egy minőségi klímaberendezés hosszú ideig szolgál majd otthonunkban, így nem mindegy, hogy ki és hogyan szereli be. A jó klímaszerelő szakember kiválasztása nem egyszerű.
Legfontosabb kérdés, hogy jogosult-e ezt a tevékenységet végezni, rendelkezik-e érvényes ún. F-Gáz vizsgával, és ki tudja-e majd állítani a Nemzeti Klímavédelmi Hatóság által előírt Telepítési Nyilatkozatot.
Erre mindenképpen kérdezzünk rá, ezzel már a vásárláskor rendelkeznünk kell.
A klímabeszerelés időigényes, több lépésből áll, órákat (átlagos esetben egy fél napot) vesz igénybe.
Ha a helyszínt nem ismerve 2-3 órás szerelési időről hallunk a telefonban, akkor érdemes erre ismét rákérdezni. Mondjuk el a telefonbeszélgetés során, hogy mire készüljön a szakember, milyen típusú és teljesítményű klímaberendezést kell beszerelnie. Kérdezzünk rá arra is, hogy ismeri-e az adott típust.
Egyeztessük a szerelés körülményeit is; milyen falakon képzelhető el a kültéri egység felszerelése, és az hogyan közelíthető meg. Ablakból, létráról kell-e szerelni, esetleg szükséges lehet alpintechnika is.
Adjunk információt, hogy hova képzeltük el a beltéri egységet, illetve az épület falazatainak anyagairól. Ezen a ponton rákérdezhetünk a klímaszerelő által használt gépekre, berendezésekre.
A profi szerszámok (pl. elszívós fúrógép, ipari porszívó) megléte profi szerelőre utal, egyben számunkra is információ, hogy mekkora koszra kell számítanunk, mit kell előre elpakolnunk, letakarnunk.
A szerelőnek illik olyan állapotban otthagyni a helyiségeket, ahogy oda megérkezett.
A szerelésnek a takarítással van vége, és ezt a profik is tudják.
Sürgős a munka?
Gyorsított szerelésszervezés szolgáltatásunkkal térítés fejében olyan szerelőket is tudunk ajánlani,
akik garantáltan 5 munkanapon belüli szerelési időpontot ajánlanak fel!
Ezeket olvastad már?
Hőszivattyú kisokos – hogyan válassz?
Hőszivattyú kisokos - hogyan válassz? Mi az a hőszivattyú? Nagyon egyszerűen fogalmazva a hőszivattyú egy olyan technológia, melynek alkalmazásával egy adott forrásból (ez leggyakrabban a levegő, de lehet a talaj és víz is) nyert hőenergiát egy másik helyre tudunk...
Mi az SCOP érték?
Mi az SCOP érték? Ez az érték mutatja meg a légkondícionáló a teljes fűtési szezonra vonatkoztatott energiahatékonyságát egy egységesített, éghajlat típustól függő mérési ciklus alapján. Azaz, hogy 1 kW elektromos energiából, átlagosan hány kW hőenergiát állít elő a...
Légkondicionáló: miért éri meg a befektetést?
Légkondicionáló: miért éri meg a befektetést? A légkondicionáló olyan szerkezet, mely bárki életét képes megváltoztatni. Magasabb komfortérzetet biztosít és garantálja, hogy a kültéri hőmérséklettől függetlenül bármikor jól érezhessük magunkat saját otthonunkban....